Campionatul Mondial | Qatar – Olanda 30-32 și SUA – Bahrain 27-32. Programul complet  DigiSport

Головна » Campionatul Mondial | Qatar – Olanda 30-32 și SUA – Bahrain 27-32. Programul complet – DigiSport

• Premier League: Manchester City – Tottenham, joi, 22:00, DGS 1

• Cupa Spaniei: Villarreal – Real Madrid, joi, 22:00, DGS 2

Și Bahrain a făcut un meci mare în grupa a patra. A bătut-o pe SUA cu 32-27. Astfel, Danemarca, Egipt si Bahrain au câte 4 puncte, Croatia are două puncte, iar Belgia și SUA rămân la cota zero.

LIVE VIDEO Campionatul Mondial | Qatar – Olanda 30-32

Min. 60: Qatar – Olanda 30-32. După o greșeală, Benghanem înscrie golul 32 pe contraatac, pentru olandezi, iar Memisevic marchează ultimul gol al meciului, pentru Qatar, cu câteva secunde înainte de fluierul final.

Min. 51: Olanda întoarce scorul și preia conducerea cu 27-26, prin golul lui Steinz, din lovitură de la 7 metri.

Min. 30: Qatar – Olanda 19-15. După un fault, mingea ajunge la Benali, care pătrunde în zonă centrală, înscrie pentru Qatar și stabilește scorul pauzei.

Min. 1: Începe meciul.

LIVE VIDEO Campionatul Mondial | SUA – Bahrain 27-32

Min. 60: SUA – Bahrain 27-32. După un atac prelungit, Alsayyad marchează ultimul gol al celor din Bahrain, iar Hoddersen înscrie, pe contraatac, pentru SUA.

Min. 30: SUA – Bahrain 13-17. Americanii greșesc, după ce scapă o minge, qatarezii recuperează, iar Fadhul înscrie pe contraatac. Blanco stabilește scorul pauzei, după ce înscrie pentru SUA din aruncare de la 7 metri.

Min. 1: Începe meciul

Știrea inițială:

• Danemarca a câștigat ultimele două trofee mondiale, în 2019 și 2021.

În grupele 3 și 4 sunt programate meciurile din runda a treia. Danemarca – Croația este capul de afiș al serii.

• 21:30 Danemarca – Croația, LIVE VIDEO pe Digi Sport 4
  • 21:30 Norvegia – Serbia, LIVE VIDEO pe digisport.ro (în premieră pe Digi Sport 4, de la ora 23:00)

Campionatul Mondial de handbal masculin. Clasamentele din grupele principale

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 3

Grupa 4

Etichete: qatar , handbal masculin , olanda , sua , campionatul mondial , bahrain