1. Cea mai mare surpriză de la Cupa Mondială 2022! Imaginile disperării, după Argentina – Arabia Saudită 1-2  DigiSport
  2. Argentina – Arabia Saudită 1-2 » Primul MARE șoc de la Campionatul Mondial din Qatar!  Gazeta Sporturilor
  3. Cel mai căutat bilet de la Mondiale: Meciul care a aruncat piața neagră în aer  Adevărul
  4. Argentina – Arabia Saudită 1-2, la Cupa Mondială din Qatar. Surpriză de proporții: ”Șoimii” au răpus ”Pumele”  DigiSport
  5. Dărâmați! 15 imagini cu durerea lui Messi & compania după Argentina – Arabia Saudită 1-2  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » Cea mai mare surpriză de la Cupa Mondială 2022! Imaginile disperării, după Argentina – Arabia Saudită 1-2 – DigiSport

• Liga 2: Buzău – Chiajna, vineri, 20:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, marți, 19:45, DGS 1

FOTO Imaginile disperării, după Argentina – Arabia Saudită 1-2

„Pumele” au avut 1-0 la pauză, însă au primit două goluri în doar 5 minute în partea secundă și nu au reușit să revină.

După această surpriză uriașă, jucătorii și fanii Argentinei erau pur și simplu descumpăniți. Imaginile disperării, în galeria FOTO de mai sus.

Aceasta a fost abia a 4-a victorie a Arabiei Saudite la un Campionat Mondial.

Argentina-Arabia Saudită 1-2 (Messi 10/ Al Shehri 48, Al Dawsari 53)

Casa are nevoie de aer proaspăt? Nu trebuie să spargi vreo bancă. Urmărește Buget pentru renovare pe Digi Life și Digi Online, azi de la ora 19:00!

Arabia Saudită a produs prima mare surpriză a Cupei Mondiale 2022, prin victoria reuşită în faţa dublei campioane mondiale Argentina, cu scorul de 2-1 (0-1), marţi, pe Lusail Stadium din Al Daayen, în Grupa C a competiţiei.

Arabia Saudită a reuşit una dintre cele mai mari surprize din istoria competiţiei, punând capăt unei serii a sud-americanilor de 36 de meciuri consecutive fără înfrângere. Argentina mai avea nevoie de un meci fără eşec pentru a egala recordul deţinut de Italia (37).

Selecţionata ”Albiceleste” a deschis scorul prin Lionel Messi (10 – penalty), dar ”Șoimii verzi” au dat lovitura în debutul reprizei secunde, când au punctat prin Saleh Alshehri (48) şi Salem Aldawsari (53), la interval de doar câteva minute.

La CM 2018, Argentina a părăsit turneul final din Rusia după optimile de finală (3-4 cu Franţa), iar Arabia Saudită a debutat cu un eşec la scor în faţa Rusiei (0-5).

Tot marţi va avea loc partida Mexic – Polonia (Stadium 974 – Doha, 18:00), jocurile din runda a doua fiind programate sâmbătă 26 noiembrie, Polonia – Arabia Saudită (Education City Stadium – Doha, 15:00) şi Argentina – Mexic (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00).