1. Dan Petrescu a remarcat un jucător de la FCSB: “Când ai fotbaliști de calitate, ești antrenor bun”  DigiSport
  2. FARUL – CFR CLUJ 0-3. Dumitru Dragomir, uimit de Ermal Krasniqi: „Trăsnet fotbalist”  Gazeta Sporturilor
  3. Nu Dan Petrescu a fost primul! Ermal Krasniqi, revelația lui CFR Cluj, este favoritul unui campion european…  SPORT.RO
  4. Dan Petrescu, profund impresionat de noul jucător de la CFR Cluj: ”Sper să nu îl vindem repede!”  DigiSport
  5. Ermal Krasniqi, pariu câștigător pentru Dan Petrescu! Cum a marcat în Farul – CFR Cluj  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » Dan Petrescu a remarcat un jucător de la FCSB: “Când ai fotbaliști de calitate, ești antrenor bun” – DigiSport

• Serie A: Lazio – Milan, marți, 21:45, DGS 1

• Bundesliga: Bayern – Koln, marți, 21:30, DGS 2

Dan Petrescu, impresionat de Omrani: “FCSB a dat un singur șut pe poartă și a dat gol”

CFR Cluj, campioana ultimelor cinci sezoane, are un avans de două puncte față de Farul în clasamentul după 22 de etape. FCSB și Rapid sunt la șase puncte de lider.

La finalul partidei de la Ovidiu, Dan Petrescu (55 de ani) l-a remarcat pe Billel Omrani (29 de ani), care a înscris pentru FCSB la primul său șut pe poartă.

Atacantul franco-algerian a jucat pentru CFR Cluj între 2016 și 2022 și a reușit 47 de goluri și 42 de pase decisive în 209 meciuri.

„(n.r. – CFR Cluj a marcat la primul șut pe poartă) Dacă ai jucători de calitate, așa se întâmplă. FCSB a dat un singur șut pe poartă și a dat gol. Când ai un jucător de calitate cum este Omrani, câștigi.

A intrat Kroos la Real Madrid în minutul 85, iar în minutul 87 a dat gol. Când ai fotbaliști de calitate, ești antrenor bun”, a spus Dan Petrescu, în cadrul unei conferințe de presă.

VIDEO Rezumatul meciului Hermannstadt – FCSB 0-1

VIDEO Rezumatul meciului Farul – CFR Cluj 0-3

Etichete: liga 1 , cfr cluj , dan petrescu , fcsb , omrani , billel omrani , hermannstadt fcsb , farul – cfr cluj