Danemarca – Suedia 25-23, la Campionatul European de handbal feminin  DigiSport

Головна » Danemarca – Suedia 25-23, la Campionatul European de handbal feminin – DigiSport

• Cupa României: Dumbrăvița – CFR Cluj, joi, 18:15, DGS 1

• Cupa României: Oțelul – FCSB, joi, 21:00, DGS 1

În clasamentul din Grupa B, Suedia este lider, cu patru puncte, la egalitate cu Danemarca și Slovenia, însă cu un golaveraj mai bun. Danemarca ocupă poziția secundă.

Danemarca a învins-o pe Suedia, liderul grupei B de la Campionatul European

Danemarca a început foarte bine meciul, iar la pauză tabela de scor arăta o diferență copleșitoare de opt goluri în favoarea danezelor.

În repriza secundă, însă, suedezele au revenit, însă nu au reușit să întoarcă rezultatul.

Cea mai bună marcatoare a danezelor a fost Emma Cecilie Uhrskov Friis care a reușit să înscrie nouă goluri, iar de din partea suedezelor s-a remarcat Tyra Axner, de asemenea cu nouă reușite.

Pornim într-o călătorie în care Știința din Spatele Temperaturilor duce la noi descoperiri. De la 21:00, pe Digi World, în Digi Online.

Danemarca – Suedia 25-23, la Campionatul European de handbal feminin

Danemarca are o victorie, 34-21, cu Serbia, și un eșec, 26-28, cu Slovenia, și se află pe poziția a doua în grupă cu două puncte.

De cealaltă parte, Suedia are două succese, 33-22, cu Slovenia, și 27-21, cu Serbia, și este liderul grupei.

Primele 3 clasate se califică mai departe.

Clasament Grupa B

Clasament Grupa B, Campionatul European de handbal feminin / Foto: Flashscore.ro

Etichete: suedia , danemarca , handbal feminin