1. FC Argeș – CS Mioveni 2-2. Dramatism în Trivale în etapa cu numărul 21 a Ligii 1  DigiSport
  2. FC Argeș – CS Mioveni, 2-2, în etapa #21 din Superliga  Gazeta Sporturilor
  3. FC Argeș – CS Mioveni 2-2, în etapa 21 din Superliga. Piteștenii luptă să evite…  Prosport
  4. Constantin Schumacher, discurs furibund după FC Argeș – Mioveni 2-2: “Nu au voie să spună că sunt fotbaliști”  DigiSport
  5. FC Argeș – CS Mioveni 2-2! Oaspeții „fură” un punct cu un gol marcat în minutele de prelungire…  SPORT.RO
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » FC Argeș – CS Mioveni 2-2. Dramatism în Trivale în etapa cu numărul 21 a Ligii 1 – DigiSport

18.12.2022, 14:08

• Liga 1: UTARapid, duminică, 20:30, DGS 1

• Liga 1: FCSBFC Botoșani, luni, 20:00, DGS 1

FC Argeș și CS Mioveni au remizat, 2-2, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 21 a Ligii 1.

Gazdele au început excelent partida și au marcat de două ori în primele 20 de minute.

FC Argeș – CS Mioveni 2-2. Suspans total în județului Argeș

Mai întâi a înscris Alexandru Ișfan, servit excelent de Dorian Bertrand. După, a venit rândul lui Garita să marcheze, după ce a primit o pasă excelentă în spatele fundașilor formației oaspete.

Piteștenii au fost în controlul partidei total în prima parte și au mai avut câteva șanse bune de a marca.

Repriza secundă a fost una cu totul diferită, iar cei de la Mioveni au dat replica prin Liviu Antal. Fostul golgheter al campionatului a redus din diferență cu un șut superb, de la distanță.

Oaspeții au dat lovitura în prelungirile partidei, când în urma unei faze fixe, Garutti a recuperat o minge în careul celor de la FC Argeș, a șutat, iar mingea sa a fost deviată și a intrat în poarta lui Greab.

Astfel, FC Argeș și CS Mioveni au remizat, 2-2.

VIDEO REZUMAT FC Argeș – CS Mioveni 2-2

FC Argeș – CS Mioveni 2-2

FC Argeș pare favorită pe hârtie, prin prisma clasamentului, a valorii lotului, dar și a experienței pe care o are pe prima scenă a fotbalului românesc.

• FC Argeș este pe locul 11, cu 22 de puncte, în timp ce CS Mioveni este ultima, cu opt puncte.

FC Argeș a adunat patru partide consecutive fără victorie în Liga 1, în timp ce Mioveniul a legat 11 dueluri consecutive fără succes.

CS Mioveni, fără victorie cu FC Argeș în Liga 1

30 octombrie 2022, UTA – FC Argeş 0-1: a fost singura victorie reuşită de piteşteni în ultimele șapte etape, interval în care au mai înregistrat trei remize şi tot atâtea partide pierdute.

FC Argeş şi CS Mioveni s-au mai întâlnit de trei ori în principala competiţie internă, de două ori au câştigat piteştenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă din Superliga României a avut loc pe 19 august 2022, CS Mioveni – FC Argeş 0-1, gol marcat de Arnold Garita.

• Marius Croitoru vs CS Mioveni în campionat: 4 jocuri – o victorie – 3 remize.

Echipele probabile

FC Argeș: 12. Greab – 2. Tofan, 23. M. Constantin, 17. Dobrosavlevici, 16. Vianna – 4. Meza Colli, 6. Nijke – 11. Ișfan, 10. Calcan, 24. Bertrand – 14. Garita.
Antrenor: Marius Croitoru

CS Mioveni 22. I. Popescu – 25. I. Balaur, 15. Scarlatache, 27. Garutti – 11. Trif, 24. V. Pop, 23. Panait, 6. Burnea – 31. Carnat, 9. Krasniqi, 16. Rădescu
Antrenor: Marius Stoica

Source: news.google.com