1. Handbal (m): Dinamo București, remiză dramatică cu Veszprem în Liga Campionilor  Hotnews
  2. Dinamo, egala lui Veszprem, în Liga Campionilor la handbal masculin! „Dulăii” lui Xavi Pascual au…  Prosport
  3. Handbal / CS Dinamo, pas uriaş spre play-off-ul Ligii Campionilor, după remiza cu Veszprem  Cuget Liber
Головна » Handbal (m): Dinamo București, remiză dramatică cu Veszprem în Liga Campionilor – Hotnews

Dinamo București nu a reușit să își ia revanșa în fața celor de la Veszprem și a obținut o remiză dramatică (31-31) în grupele Ligii Campionilor.

Jucatorii echipei de handbal masculin Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Vali Marin

Remiză nebună pentru Dinamo cu Veszprem

În etapa cu numărul 10 a grupelor Ligii Campionilor, Dinamo București a obținut o remiză în fața celor de la Veszprem, la capătul unui meci spectaculos, în care „câinii” au egalat în finalul jocului.

Maghiarii au intrat cu un avantaj de 3 goluri la pauză, dar băieții lui Xavi Pascual au avut o prestație solidă în repriza secundă și au reușit la un moment dat să conducă pe tabelă.

Finalul a fost unul de infarct, iar oaspeții au trecut în avantaj în ultimele secunde ale partidei. Campioana României nu s-a lăsat și a egalat imediat după.