Handbal / SCM Craiova a cedat pe mâna ei disputa cu Cisnădie – Gazeta de Sud

SCM Craiova a pierdut, duminică seară, meciul disputat pe teren propriu în compania formației Măgura Cisnădie, scor 29-28. Partida a contat pentru etapa a 23-a din Liga Națională de Handbal Feminin.

Partida din Bănie a debutat bine pentru SCM, care a încercat să aibă inițiativa. Jocul a decurs în favoarea lor în primele 30 de minute, terminând prima repriză în avantaj, scor 15-13. Și startul părții secunde a fost unul foarte bun, iar Craiova părea desprinsă în câștigătoare în minutul 45.

De la 24-21, ceva s-a întâmplat în jocul Craiovei, iar oaspetele au revenit aproape nesperat. Treptat, Cisnădie a adunat în dreptul lor pe tabelă golurile, iar cu câteva minute înainte de final s-au văzut chiar și în avantaj. Până la final, trupa lui Burcea nu a mai reacționat și a fost nevoită să se recunoasă învinsă, scor 29-28.

SCM Craiova: Curmenț Șușnea – Ruth 7, Bak 7 (4 din 7 m), Krpez 6, Țicu 4 (1 din 7 m), Zamfir 3, Rocha 1, Andrei, Vâlcan, Colac, Jipa, Ghețu. Antrenor: Bogdan Burcea.

În etapa următoare, SCM Craiova va juca la Zalău.

Source: gds.ro

Головна » Handbal / SCM Craiova a cedat pe mâna ei disputa cu Cisnădie – Gazeta de Sud