Handbal / „U“ Craiova s-a distrat cu Poli şi se pregăteşte de super-duelul cu Suceava  Gazeta de Sud

Головна » Handbal / „U“ Craiova s-a distrat cu Poli şi se pregăteşte de super-duelul cu Suceava – Gazeta de Sud

Handbaliştii Universităţii Craiova au câştigat fără probleme duelul din campionat cu Poli Timişoara, scor 44-30, iar acum toate gândurile duc la marele meci cu Suceava, din sferturile Cupei României.

Oltenii şi-au asigurat victoria cu Timişoara, într-o oarecare măsură, încă din prima repriză. La pauză s-a intrat cu un avantaj de cinci goluri, scor 19-14. În partea secundă, alb-albaştrii şi-au consolidat avantajul şi au mai marcat din aproape fiecare poziţie. După 60 de minute, gruparea din Bănie s-a impus cu 44-30.

Universitatea Craiova: Iovănescu, Păun, Guşatu, Ianaşi, Bureţa, Nica, Tudosie, Gheorghiţă, Manea, Budoiu, Micu, Iacov, Bouroş, Ruşeanu, Coadălată. Antrenori: Costin Dumitrescu, Cătălin Popescu.

Duelul din sferturile Cupei României cu CSU Suceava va avea loc miercuri, de la ora 17.30, în Sala Polivalentă din Bănie.

Citeşte şi: Florentin Pera, entuziast: „Un meci reuşit din toate punctele de vedere!“

Source: gds.ro