Jucătorul din Liga 1 anunțat ”din senin” că trebuie să plece: ”De ce? Care e problema” Motivul bizar prezentat de conducere  DigiSportVedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google

Головна » Jucătorul din Liga 1 anunțat ”din senin” că trebuie să plece: ”De ce? Care e problema” Motivul bizar prezentat de conducere – DigiSport

• Cupa Ligii Angliei: Newcastle – Leicester, marți, 22:00, DGS 2

• Cupa Ligii Angliei: Man. United – Charlton, marți, 22:00, DGS 1

La finalul lunii noiembrie, Ivanovski a fost anunțat că trebuie să-și găsească altă echipă, însă motivul inițial care i-a fost prezentat era unul cel puțin ciudat, după care i s-a spus că ploieștenii nu-i mai pot plăti salariul.

Ivanovski, anunțat că nu mai e dorit la Petrolul: ”Mi-a spus că suporterii nu sunt mulțumiți de mine”

A fost o decizie ciudată din partea conducerii clubului, înainte de Mondial. M-a sunat Claudiu Tudor, actualul președinte de la Petrolul, și mi-a spus că ei vor să rezilieze contractul, nu știu de ce. Am întrebat: `De ce? Care e problema? Am făcut ceva?` Știam că nu am făcut nimic și mi-a spus că în primul rând suporterii nu sunt mulțumiți de mine.

Următoarea zi am vorbit cu președintele de atunci, Costel Lazăr, și mi-a spus că principala problemă e contractul, că am salariu mare pentru Petrolul și nu pot să-l plătească. Am zis ok, care e oferta pentru a pleca? Mi-au spus că vor să-mi dea câteva salarii, până în decembrie, și să plec.

Nu am fost de acord pentru că am contract doi ani. Acum sunt foarte mari probleme cu banii. Eu nu am mai primit salariul de aproape trei luni, plus chirie și bonusuri”, a declarat Mirko Ivanovski, în exclusivitate pentru Digi Sport.

• 200 de mii de euro este cota de piață a lui Ivanovski, potrivit Transfermarkt.
  • 17 meciuri și două assist-uri sunt cifrele atacantului în acest sezon la Petrolul.

VIDEO Mirko Ivanovski a fost anunțat că nu mai e dorit la Petrolul pentru că suporterii ar fi nemulțumiți de el

Află dacă suntem cu adevărat mai aproape de construirea unei mașini a timpului de pe DIGI World și Digi Online, azi de la 21:55.

Petrolul – Turan Tovuz 3-2. Ploieștenii s-au impus în primul amical din această iarnă

Fără Ivanovski, Petrolul s-a impus în primul amical al iernii în fața azerilor de la PFC Turan Tovuz cu scorul de 3-2, în cantonamentul desfășurat în Antalya.

Azerii au deschis scorul în minutul 5, prin Nazim, dar Gicu Grozav a restabilit egalitatea în minutul 27, cu capul. În minutul 42, Grozav a dublat avantajul ”Lupilor Galbeni” după ce a scăpat singur cu portarul.

Meijers a marcat al treilea gol al ploieștenilor în repriza secundă, în minutul 52, când a scăpat de marcaj și l-a învins cu o lovitură de cap pe portarul celor de la Turan Tovuz.

În minutul 65, azerii au redus din diferență, când Huseynov a înscris de la unsprezece metri.

Etichete: mirko ivanovski , atacant petrolul , jucator petrolul