Krim Ljubljana – Rapid, ACUM, în play-off-ul Champions League – DigiSport

1. Krim Ljubljana – Rapid, ACUM, în play-off-ul Champions League  DigiSport
  2. Krim Ljubljana – Rapid 29-24, în manșa tur din play-off-ul pentru „sferturile” Ligii Campionilor la handbal fe  Gazeta Sporturilor
  3. Ce a făcut Rapid în meciul cu Krim Ljubljana, din turul play-off-ului pentru sferturile de…  Prosport
Головна » Krim Ljubljana – Rapid, ACUM, în play-off-ul Champions League – DigiSport

• Media: Fotbal Club, marți, 19:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1

Astfel, giuleștencele vor avea o misiune dificilă la București pentru o obține calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Partida de la București se va disputa la data de 26 martie.

Cea mai bună marcatoare a Rapidului a fost Kanor, cu șase reușit, urmată de Buceschi, care a marcat de patru ori. Pentru Krim, Radicevic (opt goluri) și Stanko (opt goluri) au marcat de cele mai multe ori.

Krim Ljubljana – Rapid 29-24

Update: Krim – Rapid 29-24. Final de meci!

Urmărește documentarul Puterea Sportului și află cum a influențat acesta societatea americană. Pe DIGI Life și Digi Online, azi de la 21:00.

Update: Krim – Rapid 27-22. Formația din Slovenia capătă un avantaj de cinci goluri.

Update: Krim – Rapid 20-18. Buceschi recuperează din diferență.

Update: Krim – Rapid 12-13. Începe repriza a doua a meciului.

PAUZĂ

Update: Krim – Rapid 12-13. Elevele lui Kim Rasmussen se află în avantaj, după un joc solid în prima parte a meciului.

Update: Krim – Rapid 0-0. Începe meciul.

Rapid începe azi, în deplasare, bătălia pentru un loc în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Kim Rasmussen (50) este noul antrenor al Rapidului.

Sportivele alb-vișinii întâlnesc Krim Ljubljana în prima manșă a duelului din optimi, în direct la Digi Sport 4 azi, de la ora 15:00.

Martie este cea mai importantă lună din istoria recentă a handbalului rapidist. Jucătoarele lui Kim Rasmussen luptă în dublă manşă cu Krim Ljubljana pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Primul meci pentru campioana României este în deplasare, în Slovenia, unde suporterii vişinii şi-au anunţat prezenţa în număr mare.

”E o deplasare foarte grea, cu o miză mare. Ne dorim să facem un rezultat bun, iar acasă se se joace calificarea”, a spus Denisa Dedu.

Cum a prefațat Kim Rasmusen duelul de la Ljubljana

Krim nu a impresionat în faza grupelor. Echipa din Slovenia are a doua cea mai slabă apărare din Grupa A, grupă în care CSM Bucureşti a terminat pe locul secund. Totuşi, echipa din Ljubljana se bazează pe jucătoare cu experienţă şi în 2023 nu a pierdut niciun meci pe teren propriu.

”Suntem în optimi, e normal să avem adversari cu calitate. Trebuie să fim noi înşine, să ne asigurăm că nu greşim în defensivă, că vom găsi soluţiile potrivite. Va fi un test împotriva uneia dintre cele mai bune echipe, dar nouă ne plac testele.

Vom încerca să ne apărăm foarte bine şi să venim acasă cu un rezultat bun”, a spus și Rasmusen.

Etichete: play-off champions league , denisa dedu , kim rasmusen , krim rapid live video , rapid liga campionilor