• SuperLiga: UTAHermannstadt, marți, 20:00, DGS 1

• Premier League: ArsenalChelsea, marți, 22:00, DGS 1

Rapid – Vipers Kristiansand 25-31. Echipa din Norvegia s-a dovedit prea puternică pentru campioana României

Rapid nu i-a putut face față echipei Vipers Kristiansand. A fost un meci la discreția oaspetelor, care la pauză au condus cu 6 goluri, 12-18, aceeași diferență care a fost și la finalul partidei, 25-31.

Putea fi mai mică, dar la fel ca la jumătatea meciului, jucătoarele echipei române au ratat mult.

UPDATE min. 60 – Rapidistele au ratat de două ori la rând și de fiecare dată au luat gol. Scorul final a fost 25-31.

Briam Beamer, maestru Do it Yorself, vine în salvarea renovărilor puse în așteptare. Îndemânaticii, pe DIGI Life și DIGI Online, azi de la 22:00.

UPDATE min. 59 – Polman a reușit un gol spectaculos și scorul a devenit 24-29. Apoi, adversarele au ratat și am mai marcat o datăm 25-29!

UPDATE min. 55 – Scorul la Rapid – Vipers este 22-27.

UPDATE min. 51 – Rapid reduce diferența de la 8 la 5 goluri, după ce Vipers a ratat trei posesii la rând, 21-26

UPDATE min. 46 – Rapid, ratează pe bandă rulantă, Vipers marchează și urcă diferența la 7 goluri, 17-24.

UPDATE min. 42 – Scorul este 16-20, cu Vipers în atac, iar antrenorul oaspetelor a cerut time-out pentru a pune la punct schema în urma căreia speră să marcheze. Și s-a înscris: 16-21.

UPDATE min. 38 – Vipers a refăcut diferența de 6 goluri, 14-20.

UPDATE min. 34 – Angoleza Kassoma a marcat și ea pentru Rapid, scor 14-18.

UPDATE min. 31 – Buceschi a marcat primul gol al reprizei secunde, 13-18. Vipers a ratat două atacuri la rând.

UPDATE min. 30 – Final de repriză de coșmar pentru Rapid. La ultima fază, diferența a devenit cea mai mare de până acum, de șase goluri, 12-18. Reprezentanta României a ratat trei atacuri la rând și de fiecare dată adversarele au marcat.

UPDATE min 27 – Cu trei minute înainte de pauză, diferența este de 4 goluri în favoarea deținătoarei ultimelor două ediții ale Ligii Campionilor, 11-15, după ce Ciucă a apărat o lovitură de la 7 metri.

Sorina Grozav a marcat de la 7 metri și s-a făcut 12-15.

UPDATE min. 23 – Grozav marchează din nou si scorul a devenit 11-13. Norvegienii au cerut time-out.

UPDATE min. 21 – Rapid a reușit să marcheze în inferioritate, iar scorul cu Vipers este 9-13. Handbalistele noastre greșesc mult pe semicercul advers. Diana Ciucă a reușit mai multe intervenții eficiente în poarta echipei din București.

UPDATE min. 16 – Rasmussen a cerut primul time-out al meciului. Jucătoarele de la Vipers conduc cu 11 la 7, iar Rapid este în atac. Gol marcat de Ostase și s-a făcut 11-8.

UPDATE min. 11 – 6-5 pentru oaspete. Grozav a marcat din lovitură de la 7 metri, când a învins-o pe celebra Katrine Lunde, 43 de ani.

UPDATE min. 9 – scorul este 5-4 pentru Vipers.

UPDATE 14:45 – Iată echipele care se vor înfrunta astăzi!

Sarcina este însă una extrem de dificilă pentru că adversara a câștigat ultimele două Ligi ale Campionilor la turneele desfășurate ka Budapesta. Într-un alt sfert de finală programat astăzi, CSM București, noua campioană a României, va juca în deplasare cu Esbjerg, de la ora 17:00, în direct pe Digi Sport 4. Returul se va disputa pe 7 aprilie, la București.

Dar jucătoarele Rapidului se arată încrezătoare în obținerea unei calificări și sunt convinse că Vipers poate fi eliminată.

Sunt două jocuri, iar prima repriză începe duminică. Va fi ceva extraordinar. Nu îmi este frică, abia aștept meciul. Cu atmosfera aceasta cred că lor le va fi frică„, a afirmat Estevana Polman, jucătoarea Rapidului.

Un vis pentru fiecare dintre noi, de-abia aștept să înceapă meciul și să jucăm din nou cu sala plină„, a afirmat Eliza Buceschi, una dintre cele mai bune jucătoare de la Rapid.

Trebuie să fim inteligenți în acest joc, să avem liniște pentru că nu vom primi cadouri„, a completat antrenorul Kim Rasmussen, cel care a preluat echipa înaintea returului extraordinar cu Krim Ljubljana, scor 30-24, după ce în tur Rapid pierduse la o diferență mare, scor 24-29, în Slovenia.

Etichete: rapid , eliza buceschi , ehf champions league , kim rasmussen , vipers , estevana polman , liga campionilor handbal heminin , video rapid vipers

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Головна » Rapid – Vipers Kristiansand, Live Video ACUM, Digi Sport 3. Primul joc din „dubla” pentru Final Four – DigiSport