Dinamo – HC Zagreb 27-27, în Champions League la handbal masculin. Final dramatic pentru ”Dulăi”  DigiSport

Головна » Dinamo – HC Zagreb 27-27, în Champions League la handbal masculin. Final dramatic pentru ”Dulăi” – DigiSport

• Liga 1: U Craiova 1948FC Argeș, luni, 17:30, DGS 1

• Liga 1: MioveniUniversitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Meciul dintre cele două formații a fost unul spectaculos, cu răsturnări de situații pe parcursul ambelor reprize.

Dinamo – HC Zagreb 27-27. ”Dulăii”, egalați în ultimele secunde ale meciului

Meciul de handbal dintre cele două formații a început cu Dinamo la conducere, iar ”Dulăii” conduceau cu 4-2 în primele minute ale primei reprize, ca la jumătatea acesteia scorul să fie egal 8-8.

La finalul primei reprize, elevii lui Xavi Pascual au intrat în avantaj, cu 14-13.

Partea a doua a meciului a început mai bine pentru croați, care au întors scorul și au trecut în avantaj. Finalul meciului a fost spectaculos

Dinamoviștii au trecut în avantaj, au făcut 27-26, dar în ultimele secunde ale partidei au marcat golul egalizator.

În urma rezultatului din runda a noua a fazei grupelor din Liga Campionilor, Dinamo se află pe locul patru, cu zece puncte, în timp ce HC Zagreb ocupă locul șase, cu șase puncte din nouă jocuri.

Dinamo – HC Zagreb 27-27, în Champions League la handbal masculin

FINAL DE MECI

Update: Dinamo – HC Zagreb 27-27. Dinamoviștii au condus în ultimele minute, dar croații au egal.at cu câteva secunde înainte de final.

Update: Dinamo – HC Zagreb 25-25. Cu cinci minute înainte de final, cele două formații se află la egalitate, după un joc pe contre.

Update: Dinamo – HC Zagreb 21-24. Jucătorii lui Xavi Pascual sunt în continuare la trei goluri în spatele celor de la HC Zagreb.

Update: Dinamo – HC Zagreb 17-20. La jumătatea reprizei secunde, Dinamo este condusă la o diferență de trei goluri.

Update: Dinamo – HC Zagreb 15-19. Handbaliștii din Croația și-au mărit avantajul la patru goluri.

Update: Dinamo – HC Zagreb 15-17. Croații au întors din nou scorul.

Update: Dinamo – HC Zagreb 14-13. A început repriza a doua a meciului.

PAUZĂ

Update: Dinamo – HC Zagreb 14-13. ”Dulăii” au avantaj de un gol la finalul primelor 30 de minute.

Update: Dinamo – HC Zagreb 13-11. Elevii lui Xavi Pascual întorc scorul și au avantaj de două goluri cu puțin timp înainte de pauză.

Update: Dinamo – HC Zagreb 9-10. După 20 de minute, croații conduc meciul cu un gol.

Update: Dinamo – HC Zagreb 8-8. La jumătatea primei reprize, scorul este unul strâns, după un joc bun al ambelor formații.

Update: Dinamo – HC Zagreb 5-6. Până în minutul zece al meciului, croații au întors scorul și se află în avantaj.

Update: Dinamo – HC Zagreb 4-2. După cinci minute de joc, elevii lui Xavi Pascual se află în avantaj.

Update: Dinamo – HC Zagreb 0-0. A început meciul de handbal dintre cele două formații.

„Dulăii” au avut un parcurs foarte bun până acum în prima fază a grupelor Champions League și cu o victorie și-ar apropia și mai mult calificarea.

Până acum, campioana României a strâns 9 puncte din 8 partide și are trei victorii consecutive în cea mai importantă competiție a lumii la handbal masculin.

Pe hârtie, elevii lui Xavi Pascual pornesc ca favoriți, asta după ce în Croația au reușit să învingă, 29-28, cu un gol marcat în ultimul minut.

De altfel, la acel meci, Dinamo a fost condusă pe toată durata partidei și a preluat conducerea doar în final, exact când trebuia.

Clasament Grupa A

Clasament Grupa A, handbal masculin, Champions League / Foto: Flashscore.ro

VIDEO cu finalul partidei din tur, HC Zagreb – Dinamo 28-29

Etichete: dinamo , liga campionilor , handbal masculin , xavi pascual , dinamo handbal , ppd zagreb