FCSB, gafă după gafă: golul care a făcut-o pe Farul campioană!

• SuperLiga: RapidUniversitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: NewcastleLeicester, luni, 22:00, DGS 2

Echipa antrenată de Gică Hagi a reușit o revenire spectaculoasă în meciul care a decis titlul, cu FCSB, de la 0-2, și s-a impus cu 3-2 pentru al doilea titlu din istorie.

Louis Munteanu a făcut-o pe Farul campioană

Golul care a decis câștigătoarea ediției 2022 – 2023 a SuperLigii a fost marcat de Louis Munteanu, înlocuitorul din echipa de start a lui Denis Alibec, absent din cauza suspendării.

Louis Munteanu a primit, în minutul 86, o pasă în interiorul careului de la Dan Sîrbu, a profitat de lipsa de reacție a lui Joyskim Dawa și a marcat cu o execuție plasată, la colțul lung.

Joyskim Dawa nu a fost singurul care a gafat la faza golului decisiv. De altfel, mingea a fost recuperată de Farul după o pasă dată de Iulian Cristea direct la adversar.